Event 626 in 2018

28.09.18 Spanish Championship Tier 4B

Number of games: 56

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Francisco Jose Rodriguez Isabel Moyua 5-4 Group A
2 Cristina Vilallonga Leonor Ruiz De Velasco 7-1 Group A
3 Francisco Jose Rodriguez Leonor Ruiz De Velasco 7-3 Group A
4 Cristina Vilallonga Isabel Moyua 6-3 Group A
5 Isabel Moyua Leonor Ruiz De Velasco 6-1 Group A
6 Francisco Jose Rodriguez Cristina Vilallonga 6-3 Group A
7 Ignacio Saenz Carlota Hormaechea 7-3 Group B
8 Enrique Urena Cristina Urunuela 7-3 Group B
9 Ignacio Saenz Cristina Urunuela 7-1 Group B
10 Enrique Urena Carlota Hormaechea 5-3 Group B
11 Carlota Hormaechea Cristina Urunuela 7-6 Group B
12 Ignacio Saenz Enrique Urena 5-3 Group B
13 Cristina Gorostiza Pilar Urdampilleta 7-2 Group C
14 Jaime Basterra Mercedes Barandiaran 7-1 Group C
15 Pilar Urdampilleta Mercedes Barandiaran 6-1 Group C
16 Jaime Basterra Cristina Gorostiza 7-5 Group C
17 Cristina Gorostiza Mercedes Barandiaran 7-6 Group C
18 Jaime Basterra Pilar Urdampilleta 7-3 Group C
19 Chiqui Pazos Alfonso Alcala-Galiano 6-4 Group D
20 Arsenio Diaz Del Rio Ana Alcalde 7-1 Group D
21 Chiqui Pazos Ana Alcalde 6-4 Group D
22 Arsenio Diaz Del Rio Alfonso Alcala-Galiano 4-3 Group D
23 Arsenio Diaz Del Rio Chiqui Pazos 7-2 Group D
24 Ana Alcalde Alfonso Alcala-Galiano 7-4 Group D
25 Manuel Gullon Maria Hurtado De Saracho 7-2 Group E
26 Guillermo Navarro Cristina Aguirre 5-4 Group E
27 Manuel Gullon Guillermo Navarro 5-3 Group E
28 Cristina Aguirre Maria Hurtado De Saracho 5-1 Group E
29 Guillermo Navarro Maria Hurtado De Saracho 6-2 Group E
30 Cristina Aguirre Manuel Gullon 5-4 Group E
31 Ana Cardenal Mercedes Beraza 7-3 Group F
32 Matilde Roca De Togores Monica Lipperheide 6-4 Group F
33 Ana Cardenal Matilde Roca De Togores 6-3 Group F
34 Monica Lipperheide Mercedes Beraza 5-3 Group F
35 Matilde Roca De Togores Mercedes Beraza 4-3 Group F
36 Ana Cardenal Monica Lipperheide 6-5 Group F
37 Carlota Hormaechea Mercedes Barandiaran 6-3 Plate q-f
38 Cristina Urunuela Maria Hurtado De Saracho 5-4 Plate q-f
39 Cristina Urunuela Carlota Hormaechea 7-4 Plate s-f
40 Mercedes Beraza Ana Alcalde 4-1 Plate s-f
41 Cristina Urunuela Mercedes Beraza 7-1 Plate final
42 Francisco Jose Rodriguez Monica Lipperheide 7-6 KO R1
43 Cristina Gorostiza Enrique Urena 7-6 KO R1
44 Matilde Roca De Togores Manuel Gullon 6-5 KO R1
45 Arsenio Diaz Del Rio Guillermo Navarro 5-4 KO R1
46 Jaime Basterra Pilar Urdampilleta 7-3 KO R1
47 Cristina Aguirre Ana Cardenal 7-6 KO R1
48 Cristina Vilallonga Chiqui Pazos 7-4 KO R1
49 Ignacio Saenz Isabel Moyua 6-2 KO R1
50 Francisco Jose Rodriguez Cristina Gorostiza 7-2 Q-final
51 Arsenio Diaz Del Rio Matilde Roca De Togores 7-4 Q-final
52 Jaime Basterra Cristina Aguirre 7-2 Q-final
53 Ignacio Saenz Cristina Vilallonga 7-6 Q-final
54 Francisco Jose Rodriguez Arsenio Diaz Del Rio 7-3 S-final
55 Jaime Basterra Ignacio Saenz 7-5 S-final
56 Francisco Jose Rodriguez Jaime Basterra 10-3 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Cristina Aguirre 5 3 2
2 Alfonso Alcala-Galiano 3 0 3
3 Ana Alcalde 4 1 3
4 Mercedes Barandiaran 4 0 4
5 Jaime Basterra 7 6 1
6 Mercedes Beraza 5 1 4
7 Ana Cardenal 4 3 1
8 Arsenio Diaz Del Rio 6 5 1
9 Cristina Gorostiza 5 3 2
10 Manuel Gullon 4 2 2
11 Carlota Hormaechea 5 2 3
12 Maria Hurtado De Saracho 4 0 4
13 Monica Lipperheide 4 1 3
14 Isabel Moyua 4 1 3
15 Guillermo Navarro 4 2 2
16 Chiqui Pazos 4 2 2
17 Matilde Roca De Togores 5 3 2
18 Francisco Jose Rodriguez 7 7 0
19 Leonor Ruiz De Velasco 3 0 3
20 Ignacio Saenz 6 5 1
21 Pilar Urdampilleta 4 1 3
22 Enrique Urena 4 2 2
23 Cristina Urunuela 6 3 3
24 Cristina Vilallonga 5 3 2

Database last updated at Wed, 30 Sep 2020 14:03:11 +0100

30 September 2020 22:22:00