Event 645 in 2018

05.10.18 Spanish Championship Tier 3

Number of games: 57

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Alfonso Iriarte Charles Bruzon 6-5 Group A
2 Manuel Fontan Begona Cortina 7-4 Group A
3 Charles Bruzon Begona Cortina 7-5 Group A
4 Alfonso Iriarte Manuel Fontan 7-6 Group A
5 Manuel Fontan Charles Bruzon 5-3 Group A
6 Alfonso Iriarte Begona Cortina 7-1 Group A
7 Jose Maria Alonso-Gamo Rosa Garcia Cervantes 7-1 Group B
8 Elena Sabell Leticia Gonzalez De La Bastida 7-3 Group B
9 Jose Maria Alonso-Gamo Elena Sabell 7-5 Group B
10 Rosa Garcia Cervantes Elena Sabell 7-5 Group B
11 Jose Maria Alonso-Gamo Leticia Gonzalez De La Bastida 7-2 Group B
12 Rosa Garcia Cervantes Leticia Gonzalez De La Bastida 5-4 Group B
13 Guillermina Masso Olga Nunez 6-5 Group C
14 Jose Manuel Vazquez Marta Munoz-Seca 6-3 Group C
15 Jose Manuel Vazquez Olga Nunez 7-2 Group C
16 Marta Munoz-Seca Olga Nunez 6-3 Group C
17 Guillermina Masso Marta Munoz-Seca 7-2 Group C
18 Jose Manuel Vazquez Guillermina Masso 6-3 Group C
19 Natalia Mochales Patricia Curbera 5-4 Group D
20 Carlos Dolz De Espejo Carmen Echeguren 7-1 Group D
21 Carmen Echeguren Natalia Mochales 7-5 Group D
22 Carlos Dolz De Espejo Patricia Curbera 7-5 Group D
23 Carlos Dolz De Espejo Natalia Mochales 5-4 Group D
24 Carmen Echeguren Patricia Curbera 7-6 Group D
25 Antonio Casado Matilde Alfageme 6-5 Group E
26 Carmen Buesa Maria Jesus Pestana 7-1 Group E
27 Matilde Alfageme Carmen Buesa 7-1 Group E
28 Antonio Casado Maria Jesus Pestana 7-4 Group E
29 Antonio Casado Carmen Buesa 7-5 Group E
30 Matilde Alfageme Maria Jesus Pestana 7-3 Group E
31 Maria Cruz Valdenebro Begona Amado 6-2 Group F
32 Carmen Lopez De La Camara Bilitis Alonso 6-2 Group F
33 Carmen Lopez De La Camara Maria Cruz Valdenebro 6-2 Group F
34 Begona Amado Bilitis Alonso 6-3 Group F
35 Bilitis Alonso Maria Cruz Valdenebro 7-4 Group F
36 Begona Amado Carmen Lopez De La Camara 7-3 Group F
37 Begona Cortina Maria Cruz Valdenebro 6-5 Plate q-f
38 Bilitis Alonso Olga Nunez 4-3 Plate q-f
39 Leticia Gonzalez De La Bastida Marta Munoz-Seca 7-5 Plate q-f
40 Maria Jesus Pestana Patricia Curbera 6-5 Plate q-f
41 Bilitis Alonso Begona Cortina 7-1 Plate s-f
42 Leticia Gonzalez De La Bastida Maria Jesus Pestana 7-2 Plate s-f
43 Leticia Gonzalez De La Bastida Bilitis Alonso 6-4 Plate final
44 Alfonso Iriarte Carmen Buesa 7-1 KO R1
45 Matilde Alfageme Carmen Echeguren 7-5 KO R1
46 Jose Manuel Vazquez Charles Bruzon 6-4 KO R1
47 Rosa Garcia Cervantes Carmen Lopez De La Camara 7-1 KO R1
48 Begona Amado Guillermina Masso 7-2 KO R1
49 Carlos Dolz De Espejo Elena Sabell 7-1 KO R1
50 Manuel Fontan Antonio Casado 7-4 KO R1
51 Matilde Alfageme Alfonso Iriarte 10-7 Q-final
52 Jose Manuel Vazquez Rosa Garcia Cervantes 10-7 Q-final
53 Jose Maria Alonso-Gamo Begona Amado 8-7 Q-final
54 Manuel Fontan Carlos Dolz De Espejo 8-7 Q-final
55 Matilde Alfageme Jose Manuel Vazquez 10-5 S-final
56 Jose Maria Alonso-Gamo Manuel Fontan 10-9 S-final
57 Matilde Alfageme Jose Maria Alonso-Gamo 10-8 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Matilde Alfageme 7 6 1
2 Bilitis Alonso 6 3 3
3 Jose Maria Alonso-Gamo 6 5 1
4 Begona Amado 5 3 2
5 Charles Bruzon 4 1 3
6 Carmen Buesa 4 1 3
7 Antonio Casado 4 3 1
8 Begona Cortina 5 1 4
9 Patricia Curbera 4 0 4
10 Carlos Dolz De Espejo 5 4 1
11 Carmen Echeguren 4 2 2
12 Manuel Fontan 6 4 2
13 Rosa Garcia Cervantes 5 3 2
14 Leticia Gonzalez De La Bastida 6 3 3
15 Alfonso Iriarte 5 4 1
16 Carmen Lopez De La Camara 4 2 2
17 Guillermina Masso 4 2 2
18 Natalia Mochales 3 1 2
19 Marta Munoz-Seca 4 1 3
20 Olga Nunez 4 0 4
21 Maria Jesus Pestana 5 1 4
22 Elena Sabell 4 1 3
23 Maria Cruz Valdenebro 4 1 3
24 Jose Manuel Vazquez 6 5 1

Database last updated at Wed, 30 Sep 2020 14:03:11 +0100

30 September 2020 23:25:38