Event 151 in 2019

26.04.19 Sherry Trophy

Number of games: 57

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Basilio Iglesias Concepcion Ballesta 7-1 Group A
2 Santiago Echevarria Margarita Pato 7-3 Group A
3 Basilio Iglesias Margarita Pato 7-1 Group A
4 Santiago Echevarria Concepcion Ballesta 7-1 Group A
5 Basilio Iglesias Santiago Echevarria 7-2 Group A
6 Concepcion Ballesta Margarita Pato 7-6 Group A
7 Pedro Lozano Maria Jesus Pestana 7-2 Group B
8 Bilitis Alonso Jose Antonio Quintela 7-6 Group B
9 Pedro Lozano Bilitis Alonso 7-4 Group B
10 Jose Antonio Quintela Maria Jesus Pestana 7-2 Group B
11 Jose Antonio Quintela Pedro Lozano 6-5 Group B
12 Bilitis Alonso Maria Jesus Pestana 7-4 Group B
13 Guillermo Rebuelta Maria Luisa Peman 7-1 Group C
14 Juan Manuel Parada Maria Jose Garrucho 7-3 Group C
15 Guillermo Rebuelta Juan Manuel Parada 7-5 Group C
16 Maria Luisa Peman Maria Jose Garrucho 6-4 Group C
17 Maria Jose Garrucho Guillermo Rebuelta 7-1 Group C
18 Juan Manuel Parada Maria Luisa Peman 7-5 Group C
19 Angel Quintana Alfonso De La Calle 7-6 Group D
20 Jose Luis Panadero Marcos Gimon 7-3 Group D
21 Alfonso De La Calle Marcos Gimon 7-3 Group D
22 Jose Luis Panadero Angel Quintana 7-1 Group D
23 Alfonso De La Calle Jose Luis Panadero 7-4 Group D
24 Angel Quintana Marcos Gimon 7-5 Group D
25 Almudena Domecq Maria Del Mar Camino 7-5 Group E
26 Javier Nunez Marta Fernandez Del Riego 7-4 Group E
27 Marta Fernandez Del Riego Almudena Domecq 7-6 Group E
28 Javier Nunez Maria Del Mar Camino 7-1 Group E
29 Javier Nunez Almudena Domecq 6-4 Group E
30 Marta Fernandez Del Riego Maria Del Mar Camino 7-4 Group E
31 Ignacio Gross Julio Otero 7-1 Group F
32 Javier Mejias Matilde Alfageme 7-4 Group F
33 Ignacio Gross Javier Mejias 7-3 Group F
34 Matilde Alfageme Julio Otero 7-3 Group F
35 Ignacio Gross Matilde Alfageme 7-3 Group F
36 Julio Otero Javier Mejias 6-5 Group F
37 Jose Manuel Martinez De Sancha Manuel Molina 7-4 Group G
38 Inmaculada Palomares Rocio Bertolin 5-4 Group G
39 Manuel Molina Inmaculada Palomares 7-2 Group G
40 Jose Manuel Martinez De Sancha Rocio Bertolin 7-1 Group G
41 Manuel Molina Rocio Bertolin 7-6 Group G
42 Jose Manuel Martinez De Sancha Inmaculada Palomares 7-5 Group G
43 Basilio Iglesias Angel Quintana 7-3 KO R1
44 Manuel Molina Jose Antonio Quintela 7-6 KO R1
45 Jose Luis Panadero Guillermo Rebuelta 6-5 KO R1
46 Javier Mejias Javier Nunez 7-5 KO R1
47 Pedro Lozano Bilitis Alonso 7-4 KO R1
48 Santiago Echevarria Jose Manuel Martinez De Sancha 7-5 KO R1
49 Alfonso De La Calle Juan Manuel Parada 7-3 KO R1
50 Ignacio Gross Marta Fernandez Del Riego 7-6 KO R1
51 Manuel Molina Basilio Iglesias 7-3 Q-final
52 Jose Luis Panadero Javier Mejias 7-3 Q-final
53 Pedro Lozano Santiago Echevarria 7-5 Q-final
54 Ignacio Gross Alfonso De La Calle 7-5 Q-final
55 Manuel Molina Jose Luis Panadero 7-4 S-final
56 Pedro Lozano Ignacio Gross 7-3 S-final
57 Pedro Lozano Manuel Molina 10-5 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Matilde Alfageme 3 1 2
2 Bilitis Alonso 4 2 2
3 Concepcion Ballesta 3 1 2
4 Rocio Bertolin 3 0 3
5 Maria Del Mar Camino 3 0 3
6 Alfonso De La Calle 5 3 2
7 Almudena Domecq 3 1 2
8 Santiago Echevarria 5 3 2
9 Marta Fernandez Del Riego 4 2 2
10 Maria Jose Garrucho 3 1 2
11 Marcos Gimon 3 0 3
12 Ignacio Gross 6 5 1
13 Basilio Iglesias 5 4 1
14 Pedro Lozano 7 6 1
15 Jose Manuel Martinez De Sancha 4 3 1
16 Javier Mejias 5 2 3
17 Manuel Molina 7 5 2
18 Javier Nunez 4 3 1
19 Julio Otero 3 1 2
20 Inmaculada Palomares 3 1 2
21 Jose Luis Panadero 6 4 2
22 Juan Manuel Parada 4 2 2
23 Margarita Pato 3 0 3
24 Maria Luisa Peman 3 1 2
25 Maria Jesus Pestana 3 0 3
26 Angel Quintana 4 2 2
27 Jose Antonio Quintela 4 2 2
28 Guillermo Rebuelta 4 2 2

Database last updated at Sun, 20 Sep 2020 19:56:56 +0100

21 September 2020 00:22:00