Event 547 in 2019

08.08.19 Asturias Championship

Number of games: 114

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Fernando Alvarez-Sala Manuel Marcos Fal 7-1 Group A
2 Fernando Alvarez-Sala Nicole De Vitry 7-3 Group A
3 Manuel Marcos Fal Santiago Alvarez-Sala 7-4 Group A
4 Santiago Alvarez-Sala Nicole De Vitry 6-5 Group A
5 Manuel Marcos Fal Nicole De Vitry 6-2 Group A
6 Fernando Alvarez-Sala Marta Munoz-Seca 7-1 Group A
7 Santiago Alvarez-Sala Marta Munoz-Seca 7-5 Group A
8 Manuel Marcos Fal Marta Munoz-Seca 7-1 Group A
9 Fernando Alvarez-Sala Santiago Alvarez-Sala 7-2 Group A
10 Nicole De Vitry Marta Munoz-Seca 5-2 Group A
11 Fernando De Azqueta Gonzalo Rodriguez 6-4 Group B
12 Marcelino Piquero Manuel Gullon 7-6 Group B
13 Gonzalo Rodriguez Marcelino Piquero 7-3 Group B
14 Fernando De Azqueta Marcelino Piquero 7-3 Group B
15 Gonzalo Rodriguez Manuel Gullon 6-4 Group B
16 Manuel Gullon Fernando De Azqueta 5-4 Group B
17 Pedro Lozano Fernando De Azqueta 7-2 Group B
18 Pedro Lozano Marcelino Piquero 7-2 Group B
19 Pedro Lozano Gonzalo Rodriguez 7-2 Group B
20 Pedro Lozano Manuel Gullon 6-4 Group B
21 Vicente Fernandez-Nespral Graciela Fernandez-Nespral 7-4 Group C
22 Vicente Fernandez-Nespral Silvia Portela 7-1 Group C
23 Graciela Fernandez-Nespral Luis Pardo 7-5 Group C
24 Graciela Fernandez-Nespral Silvia Portela 7-6 Group C
25 Juan Ojeda Silvia Portela 7-1 Group C
26 Vicente Fernandez-Nespral Juan Ojeda 7-6 Group C
27 Luis Pardo Silvia Portela 7-4 Group C
28 Juan Ojeda Luis Pardo 7-1 Group C
29 Juan Ojeda Graciela Fernandez-Nespral 7-3 Group C
30 Vicente Fernandez-Nespral Luis Pardo 7-4 Group C
31 Enrique Prados Ricardo Baron 7-3 Group D
32 Javier Cejudo Ricardo Baron 7-6 Group D
33 Enrique Prados Javier Cejudo 7-6 Group D
34 Luis Hormaechea Enrique Prados 7-4 Group D
35 Luis Hormaechea Javier Cejudo 6-4 Group D
36 Ricardo Baron Luis Hormaechea 6-3 Group D
37 Jaime Rodriguez San Pedro Santiago Jnr Alvarez-Sala 4-3 Group E
38 Marta Fernandez Del Riego Jaime Rodriguez San Pedro 4-3 Group E
39 Guillermo Rebuelta Marta Fernandez Del Riego 7-1 Group E
40 Guillermo Rebuelta Santiago Jnr Alvarez-Sala 7-6 Group E
41 Guillermo Rebuelta Jaime Rodriguez San Pedro 5-3 Group E
42 Santiago Jnr Alvarez-Sala Marta Fernandez Del Riego 7-4 Group E
43 Javier Alvarez-Sala Margarita Pato 6-3 Group F
44 Luis Alvarez-Sala Margarita Pato 7-3 Group F
45 Ignacio Rodriguez San Pedro Luis Alvarez-Sala 5-4 Group F
46 Ignacio Rodriguez San Pedro Margarita Pato 7-5 Group F
47 Ignacio Rodriguez San Pedro Javier Alvarez-Sala 6-5 Group F
48 Luis Alvarez-Sala Javier Alvarez-Sala 7-4 Group F
49 Beltran Hormaechea Santiago Echevarria 7-3 Group G
50 Alfonso Iriarte Santiago Echevarria 5-4 Group G
51 Beltran Hormaechea Silvina Alvarez-Sala 7-4 Group G
52 Beltran Hormaechea Alfonso Iriarte 7-3 Group G
53 Alfonso Iriarte Silvina Alvarez-Sala 7-3 Group G
54 Silvina Alvarez-Sala Santiago Echevarria 6-2 Group G
55 Jose Maria Jnr Alonso-Gamo Alfonso De La Calle 7-5 Group H
56 Maria Jesus Burguete Alfonso De La Calle 7-6 Group H
57 Jose Maria Jnr Alonso-Gamo Fadrique Alvarez De Toledo 7-4 Group H
58 Jose Maria Jnr Alonso-Gamo Maria Jesus Burguete 7-4 Group H
59 Maria Jesus Burguete Fadrique Alvarez De Toledo 7-5 Group H
60 Alfonso De La Calle Fadrique Alvarez De Toledo 7-5 Group H
61 Santiago Alvarez-Sala Marcelino Piquero 7-1 Plate Grp I
62 Marcelino Piquero Luis Pardo 7-5 Plate Grp I
63 Jaime Rodriguez San Pedro Luis Pardo 7-6 Plate Grp I
64 Jaime Rodriguez San Pedro Margarita Pato 7-2 Plate Grp I
65 Jaime Rodriguez San Pedro Santiago Alvarez-Sala 7-4 Plate Grp I
66 Luis Pardo Santiago Alvarez-Sala 7-6 Plate Grp I
67 Luis Pardo Margarita Pato 7-6 Plate Grp I
68 Jaime Rodriguez San Pedro Marcelino Piquero 7-6 Plate Grp I
69 Santiago Alvarez-Sala Margarita Pato 7-4 Plate Grp I
70 Marcelino Piquero Margarita Pato 7-4 Plate Grp I
71 Gonzalo Rodriguez Silvia Portela 6-5 Plate Grp J
72 Silvia Portela Fadrique Alvarez De Toledo 7-4 Plate Grp J
73 Ricardo Baron Javier Alvarez-Sala 7-6 Plate Grp J
74 Gonzalo Rodriguez Ricardo Baron 7-1 Plate Grp J
75 Gonzalo Rodriguez Javier Alvarez-Sala 7-5 Plate Grp J
76 Javier Alvarez-Sala Silvia Portela 7-2 Plate Grp J
77 Silvia Portela Ricardo Baron 7-1 Plate Grp J
78 Javier Alvarez-Sala Fadrique Alvarez De Toledo 7-2 Plate Grp J
79 Marta Munoz-Seca Graciela Fernandez-Nespral 7-6 Plate Grp K
80 Manuel Gullon Silvina Alvarez-Sala 7-4 Plate Grp K
81 Marta Fernandez Del Riego Marta Munoz-Seca 7-6 Plate Grp K
82 Marta Fernandez Del Riego Silvina Alvarez-Sala 7-4 Plate Grp K
83 Marta Munoz-Seca Silvina Alvarez-Sala 7-3 Plate Grp K
84 Manuel Gullon Marta Munoz-Seca 7-3 Plate Grp K
85 Marta Fernandez Del Riego Graciela Fernandez-Nespral 7-5 Plate Grp K
86 Marta Fernandez Del Riego Manuel Gullon 7-2 Plate Grp K
87 Graciela Fernandez-Nespral Silvina Alvarez-Sala 7-4 Plate Grp K
88 Graciela Fernandez-Nespral Manuel Gullon 7-2 Plate Grp K
89 Javier Cejudo Nicole De Vitry 7-2 Plate Grp L
90 Alfonso De La Calle Santiago Echevarria 7-1 Plate Grp L
91 Alfonso De La Calle Nicole De Vitry 5-1 Plate Grp L
92 Javier Cejudo Alfonso De La Calle 7-6 Plate Grp L
93 Santiago Echevarria Javier Cejudo 6-5 Plate Grp L
94 Santiago Echevarria Nicole De Vitry 7-3 Plate Grp L
95 Jaime Rodriguez San Pedro Marta Fernandez Del Riego 7-4 Plate s-f
96 Gonzalo Rodriguez Alfonso De La Calle 5-3 Plate s-f
97 Jaime Rodriguez San Pedro Gonzalo Rodriguez 5-4 Plate fin
98 Fernando Alvarez-Sala Enrique Prados 7-4 KO R1
99 Juan Ojeda Jose Maria Jnr Alonso-Gamo 7-2 KO R1
100 Guillermo Rebuelta Alfonso Iriarte 6-5 KO R1
101 Luis Hormaechea Manuel Marcos Fal 7-2 KO R1
102 Vicente Fernandez-Nespral Maria Jesus Burguete 7-6 KO R1
103 Ignacio Rodriguez San Pedro Fernando De Azqueta 7-4 KO R1
104 Santiago Jnr Alvarez-Sala Beltran Hormaechea 7-6 KO R1
105 Pedro Lozano Luis Alvarez-Sala 7-5 KO R1
106 Juan Ojeda Fernando Alvarez-Sala 10-6 Q-final
107 Luis Hormaechea Guillermo Rebuelta 10-9 Q-final
108 Vicente Fernandez-Nespral Ignacio Rodriguez San Pedro 10-6 Q-final
109 Pedro Lozano Santiago Jnr Alvarez-Sala 10-6 Q-final
110 Luis Hormaechea Juan Ojeda 10-9 S-final
111 Pedro Lozano Vicente Fernandez-Nespral 10-4 S-final
112 Pedro Lozano Luis Hormaechea 7-6 Final
113 Luis Hormaechea Pedro Lozano 7-6 Final
114 Pedro Lozano Luis Hormaechea 7-5 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Jose Maria Jnr Alonso-Gamo 4 3 1
2 Fadrique Alvarez De Toledo 5 0 5
3 Santiago Alvarez-Sala 8 4 4
4 Silvina Alvarez-Sala 7 1 6
5 Luis Alvarez-Sala 4 2 2
6 Santiago Jnr Alvarez-Sala 5 2 3
7 Fernando Alvarez-Sala 6 5 1
8 Javier Alvarez-Sala 7 3 4
9 Ricardo Baron 6 2 4
10 Maria Jesus Burguete 4 2 2
11 Javier Cejudo 6 3 3
12 Fernando De Azqueta 5 2 3
13 Alfonso De La Calle 7 3 4
14 Nicole De Vitry 7 1 6
15 Santiago Echevarria 6 2 4
16 Marta Fernandez Del Riego 8 5 3
17 Vicente Fernandez-Nespral 7 6 1
18 Graciela Fernandez-Nespral 8 4 4
19 Manuel Gullon 8 3 5
20 Luis Hormaechea 9 6 3
21 Beltran Hormaechea 4 3 1
22 Alfonso Iriarte 4 2 2
23 Pedro Lozano 10 9 1
24 Manuel Marcos Fal 5 3 2
25 Marta Munoz-Seca 8 2 6
26 Juan Ojeda 7 5 2
27 Luis Pardo 8 3 5
28 Margarita Pato 7 0 7
29 Marcelino Piquero 8 3 5
30 Silvia Portela 8 2 6
31 Enrique Prados 4 2 2
32 Guillermo Rebuelta 5 4 1
33 Gonzalo Rodriguez 9 6 3
34 Jaime Rodriguez San Pedro 9 7 2
35 Ignacio Rodriguez San Pedro 5 4 1

Database last updated at Mon, 21 Sep 2020 01:09:52 +0100

21 September 2020 01:10:35