Event 717 in 2019

04.10.19 Spanish Championship Tier 2

Number of games: 124

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Julian Gutierrez Juan Manuel Parada 7-5 Block A
2 Eduardo Basa Rafael Hernandez-Alcala 7-6 Block A
3 Julian Gutierrez Eduardo Basa 7-5 Block A
4 Alfonso Iriarte Juan Manuel Parada 6-5 Block A
5 Julian Gutierrez Rafael Hernandez-Alcala 6-5 Block A
6 Alfonso Iriarte Eduardo Basa 7-4 Block A
7 Rafael Hernandez-Alcala Alfonso Iriarte 7-2 Block A
8 Rafael Hernandez-Alcala Juan Manuel Parada 6-4 Block A
9 Julian Gutierrez Alfonso Iriarte 7-2 Block A
10 Eduardo Basa Juan Manuel Parada 7-4 Block A
11 Blanca Rodriguez-Cadarso Jaime Bausa 6-4 Block B
12 Maria Jose Ruiz Luis De Gortazar 7-5 Block B
13 Maria Jose Ruiz Blanca Rodriguez-Cadarso 7-5 Block B
14 Jose Enrique Otte Jaime Bausa 7-3 Block B
15 Blanca Rodriguez-Cadarso Luis De Gortazar 5-3 Block B
16 Jose Enrique Otte Maria Jose Ruiz 7-5 Block B
17 Jaime Bausa Maria Jose Ruiz 7-5 Block B
18 Jose Enrique Otte Luis De Gortazar 7-5 Block B
19 Jaime Bausa Luis De Gortazar 6-4 Block B
20 Jose Enrique Otte Blanca Rodriguez-Cadarso 7-2 Block B
21 Manuel Diaz Soto Luis Moreno 7-2 Block C
22 Carolina Ruiz De Alda Carlos Bruzon 6-5 Block C
23 Carolina Ruiz De Alda Luis Moreno 6-4 Block C
24 Manuel Diaz Soto Carlos Rodrigo 7-4 Block C
25 Carlos Bruzon Luis Moreno 6-4 Block C
26 Carlos Rodrigo Carolina Ruiz De Alda 5-4 Block C
27 Manuel Diaz Soto Carolina Ruiz De Alda 7-3 Block C
28 Carlos Bruzon Carlos Rodrigo 7-6 Block C
29 Carlos Rodrigo Luis Moreno 6-5 Block C
30 Manuel Diaz Soto Carlos Bruzon 6-5 Block C
31 Almudena Domecq Ignacio Ysasi 6-5 Block D
32 Santiago Alvarez-Sala Ricardo Soto 7-4 Block D
33 Almudena Domecq Ricardo Soto 7-4 Block D
34 Juan Manuel Roman Ignacio Ysasi 5-4 Block D
35 Almudena Domecq Santiago Alvarez-Sala 7-3 Block D
36 Ricardo Soto Juan Manuel Roman 7-3 Block D
37 Santiago Alvarez-Sala Ignacio Ysasi 7-3 Block D
38 Juan Manuel Roman Santiago Alvarez-Sala 7-6 Block D
39 Juan Manuel Roman Almudena Domecq 6-5 Block D
40 Ignacio Ysasi Ricardo Soto 7-6 Block D
41 Maria Teresa Ruiz Africa Romero 5-2 Block E
42 Maria Dolores Romero Mencia Alvarez-Sala 7-1 Block E
43 Maria Teresa Ruiz Mencia Alvarez-Sala 5-2 Block E
44 Africa Romero Santiago Jnr Alvarez-Sala 6-4 Block E
45 Santiago Jnr Alvarez-Sala Mencia Alvarez-Sala 7-2 Block E
46 Africa Romero Mencia Alvarez-Sala 5-3 Block E
47 Maria Dolores Romero Santiago Jnr Alvarez-Sala 7-3 Block E
48 Maria Dolores Romero Africa Romero 7-3 Block E
49 Maria Dolores Romero Maria Teresa Ruiz 7-3 Block E
50 Maria Teresa Ruiz Santiago Jnr Alvarez-Sala 7-4 Block E
51 Santiago Duclos Javier Cejudo 5-3 Block F
52 Marta Artiach Jose Manuel Vazquez 7-4 Block F
53 Santiago Duclos Jose Manuel Vazquez 7-4 Block F
54 Javier Cejudo Luis Lozano 6-3 Block F
55 Marta Artiach Santiago Duclos 7-6 Block F
56 Luis Lozano Jose Manuel Vazquez 7-5 Block F
57 Jose Manuel Vazquez Javier Cejudo 7-5 Block F
58 Marta Artiach Luis Lozano 7-6 Block F
59 Santiago Duclos Luis Lozano 6-5 Block F
60 Marta Artiach Javier Cejudo 7-2 Block F
61 Teresa Martin Gabriel Gonzalez-Gordon 7-3 Block G
62 RocIo Medina Matilde Alfageme 6-5 Block G
63 Matilde Alfageme Gabriel Gonzalez-Gordon 7-5 Block G
64 Begona Artiach Teresa Martin 7-6 Block G
65 RocIo Medina Gabriel Gonzalez-Gordon 7-4 Block G
66 Begona Artiach Matilde Alfageme 5-4 Block G
67 Teresa Martin Matilde Alfageme 7-1 Block G
68 RocIo Medina Begona Artiach 7-6 Block G
69 RocIo Medina Teresa Martin 7-4 Block G
70 Begona Artiach Gabriel Gonzalez-Gordon 5-3 Block G
71 Pedro Rebuelta Emilia Basa 6-5 Block H
72 Jose Miguel Vaca Montserrat Gutierrez 7-3 Block H
73 Montserrat Gutierrez Pedro Rebuelta 7-5 Block H
74 Alfonso Perez-Barbadillo Emilia Basa 7-5 Block H
75 Pedro Rebuelta Jose Miguel Vaca 7-4 Block H
76 Alfonso Perez-Barbadillo Montserrat Gutierrez 7-6 Block H
77 Emilia Basa Montserrat Gutierrez 7-1 Block H
78 Jose Miguel Vaca Alfonso Perez-Barbadillo 7-4 Block H
79 Jose Miguel Vaca Emilia Basa 7-1 Block H
80 Pedro Rebuelta Alfonso Perez-Barbadillo 7-4 Block H
81 Blanca Rodriguez-Cadarso Ignacio Ysasi 9-8 Play-off 1
82 Matilde Alfageme Mencia Alvarez-Sala 10-6 Play-off 2
83 Juan Manuel Parada Carolina Ruiz De Alda 10-4 Play-off 3
84 Alfonso Iriarte Luis Moreno 10-3 Play-off 5
85 Emilia Basa Javier Cejudo 8-5 Play-off 6
86 Ricardo Soto Luis De Gortazar 10-9 Play-off 7
87 Santiago Jnr Alvarez-Sala Gabriel Gonzalez-Gordon 10-2 Play-off 8
88 Julian Gutierrez Blanca Rodriguez-Cadarso 10-5 KO R1
89 Carlos Bruzon Santiago Alvarez-Sala 10-5 KO R1
90 Jose Miguel Vaca Matilde Alfageme 10-4 KO R1
91 Africa Romero Santiago Duclos 8-7 KO R1
92 Almudena Domecq Juan Manuel Parada 10-5 KO R1
93 Maria Jose Ruiz Eduardo Basa 9-8 KO R1
94 Jose Manuel Vazquez Maria Dolores Romero 10-4 KO R1
95 Begona Artiach Alfonso Perez-Barbadillo 10-4 KO R1
96 Alfonso Iriarte Jose Enrique Otte 7-6 KO R1
97 Carlos Rodrigo Juan Manuel Roman 10-6 KO R1
98 RocIo Medina Emilia Basa 8-7 KO R1
99 Luis Lozano Maria Teresa Ruiz 10-5 KO R1
100 Ricardo Soto Manuel Diaz Soto 10-4 KO R1
101 Rafael Hernandez-Alcala Jaime Bausa 10-3 KO R1
102 Marta Artiach Santiago Jnr Alvarez-Sala 10-5 KO R1
103 Pedro Rebuelta Teresa Martin 10-9 KO R1
104 Carlos Bruzon Julian Gutierrez 10-6 KO R2
105 Jose Miguel Vaca Africa Romero 10-4 KO R2
106 Maria Jose Ruiz Almudena Domecq 9-6 KO R2
107 Jose Manuel Vazquez Begona Artiach 10-7 KO R2
108 Carlos Rodrigo Alfonso Iriarte 10-5 KO R2
109 RocIo Medina Luis Lozano 10-7 KO R2
110 Ricardo Soto Rafael Hernandez-Alcala 10-9 KO R2
111 Pedro Rebuelta Marta Artiach 10-9 KO R2
112 Carlos Bruzon Jose Miguel Vaca 10-9 Q-final
113 Maria Jose Ruiz Jose Manuel Vazquez 10-4 Q-final
114 RocIo Medina Carlos Rodrigo 10-9 Q-final
115 Pedro Rebuelta Ricardo Soto 10-9 Q-final
116 Carlos Bruzon Maria Jose Ruiz 7-6 S-final
117 Carlos Bruzon Maria Jose Ruiz 7-3 S-final
118 RocIo Medina Pedro Rebuelta 7-2 S-final
119 Pedro Rebuelta RocIo Medina 7-6 S-final
120 RocIo Medina Pedro Rebuelta 7-5 S-final
121 Pedro Rebuelta Maria Jose Ruiz 7-4 3/4th
122 Carlos Bruzon RocIo Medina 7-3 Final
123 RocIo Medina Carlos Bruzon 7-6 Final
124 Carlos Bruzon RocIo Medina 7-4 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Matilde Alfageme 6 2 4
2 Santiago Alvarez-Sala 5 2 3
3 Santiago Jnr Alvarez-Sala 6 2 4
4 Mencia Alvarez-Sala 5 0 5
5 Begona Artiach 6 4 2
6 Marta Artiach 6 5 1
7 Eduardo Basa 5 2 3
8 Emilia Basa 6 2 4
9 Jaime Bausa 5 2 3
10 Carlos Bruzon 12 9 3
11 Javier Cejudo 5 1 4
12 Luis De Gortazar 5 0 5
13 Manuel Diaz Soto 5 4 1
14 Almudena Domecq 6 4 2
15 Santiago Duclos 5 3 2
16 Gabriel Gonzalez-Gordon 5 0 5
17 Montserrat Gutierrez 4 1 3
18 Julian Gutierrez 6 5 1
19 Rafael Hernandez-Alcala 6 3 3
20 Alfonso Iriarte 7 4 3
21 Luis Lozano 6 2 4
22 Teresa Martin 5 2 3
23 RocIo Medina 13 10 3
24 Luis Moreno 5 0 5
25 Jose Enrique Otte 5 4 1
26 Juan Manuel Parada 6 1 5
27 Alfonso Perez-Barbadillo 5 2 3
28 Pedro Rebuelta 11 8 3
29 Carlos Rodrigo 7 4 3
30 Blanca Rodriguez-Cadarso 6 3 3
31 Juan Manuel Roman 5 3 2
32 Maria Dolores Romero 5 4 1
33 Africa Romero 6 3 3
34 Maria Teresa Ruiz 5 3 2
35 Maria Jose Ruiz 10 5 5
36 Carolina Ruiz De Alda 5 2 3
37 Ricardo Soto 8 4 4
38 Jose Miguel Vaca 7 5 2
39 Jose Manuel Vazquez 7 3 4
40 Ignacio Ysasi 5 1 4

Database last updated at Mon, 21 Sep 2020 01:09:52 +0100

21 September 2020 01:52:59