Event 719 in 2019

04.10.19 La Llorea Silver Ingot

Number of games: 58

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Graciela Fernandez-Nespral Fadrique Alvarez De Toledo 7-2 Group A
2 Matilde Roca De Togores Maria Goicoerrotea 5-4 Group A
3 Fadrique Alvarez De Toledo Ignacio Camunas 7-5 Group A
4 Graciela Fernandez-Nespral Maria Goicoerrotea 6-4 Group A
5 Ignacio Camunas Matilde Roca De Togores 7-3 Group A
6 Ignacio Camunas Maria Goicoerrotea 5-4 Group A
7 Graciela Fernandez-Nespral Matilde Roca De Togores 7-2 Group A
8 Fadrique Alvarez De Toledo Maria Goicoerrotea 7-4 Group A
9 Graciela Fernandez-Nespral Ignacio Camunas 7-4 Group A
10 Fadrique Alvarez De Toledo Matilde Roca De Togores 7-2 Group A
11 Leticia Gonzalez De La Bastida Juan Pablo Lojendio 7-2 Group B
12 Ana Cardenal Javier Guridi 7-4 Group B
13 Leticia Gonzalez De La Bastida Lourdes De La Mata 7-5 Group B
14 Juan Pablo Lojendio Ana Cardenal 7-3 Group B
15 Lourdes De La Mata Javier Guridi 4-2 Group B
16 Leticia Gonzalez De La Bastida Javier Guridi 7-1 Group B
17 Lourdes De La Mata Ana Cardenal 7-5 Group B
18 Juan Pablo Lojendio Javier Guridi 7-3 Group B
19 Leticia Gonzalez De La Bastida Ana Cardenal 6-5 Group B
20 Lourdes De La Mata Juan Pablo Lojendio 7-5 Group B
21 Carlos Dolz De Espejo Rosario Perez-Yarza 6-5 Group C
22 Silvina Alvarez-Sala Patricio Garay 7-2 Group C
23 Rosario Perez-Yarza Enrique Urena 7-3 Group C
24 Carlos Dolz De Espejo Patricio Garay 7-1 Group C
25 Enrique Urena Silvina Alvarez-Sala 5-4 Group C
26 Silvina Alvarez-Sala Rosario Perez-Yarza 5-4 Group C
27 Carlos Dolz De Espejo Silvina Alvarez-Sala 7-1 Group C
28 Rosario Perez-Yarza Patricio Garay 7-6 Group C
29 Carlos Dolz De Espejo Enrique Urena 7-2 Group C
30 Enrique Urena Patricio Garay 4-2 Group C
31 Ana Mariategui Vicente Fernandez-Nespral 3-2 Group D
32 Jaime Rodriguez-Toubes Enrique De La Torre 7-4 Group D
33 Vicente Fernandez-Nespral Luis Pardo 7-3 Group D
34 Jaime Rodriguez-Toubes Ana Mariategui 5-4 Group D
35 Vicente Fernandez-Nespral Enrique De La Torre 7-1 Group D
36 Ana Mariategui Luis Pardo 6-1 Group D
37 Vicente Fernandez-Nespral Jaime Rodriguez-Toubes 7-4 Group D
38 Ana Mariategui Enrique De La Torre 6-4 Group D
39 Enrique De La Torre Luis Pardo 6-5 Group D
40 Jaime Rodriguez-Toubes Luis Pardo 7-4 Group D
41 Maria Goicoerrotea Javier Guridi 6-4 Plate s-f
42 Luis Pardo Patricio Garay 7-5 Plate s-f
43 Luis Pardo Maria Goicoerrotea 5-4 Plate fin
44 Graciela Fernandez-Nespral Ana Cardenal 7-5 KO R1
45 Rosario Perez-Yarza Jaime Rodriguez-Toubes 7-4 KO R1
46 Leticia Gonzalez De La Bastida Enrique Urena 7-5 KO R1
47 Ignacio Camunas Ana Mariategui 6-3 KO R1
48 Carlos Dolz De Espejo Enrique De La Torre 7-3 KO R1
49 Fadrique Alvarez De Toledo Juan Pablo Lojendio 6-4 KO R1
50 Vicente Fernandez-Nespral Matilde Roca De Togores 4-2 KO R1
51 Lourdes De La Mata Silvina Alvarez-Sala 4-3 KO R1
52 Rosario Perez-Yarza Graciela Fernandez-Nespral 7-6 Q-final
53 Ignacio Camunas Leticia Gonzalez De La Bastida 7-1 Q-final
54 Fadrique Alvarez De Toledo Carlos Dolz De Espejo 7-3 Q-final
55 Lourdes De La Mata Vicente Fernandez-Nespral 7-4 Q-final
56 Ignacio Camunas Rosario Perez-Yarza 7-4 S-final
57 Fadrique Alvarez De Toledo Lourdes De La Mata 7-4 S-final
58 Fadrique Alvarez De Toledo Ignacio Camunas 10-4 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Fadrique Alvarez De Toledo 8 7 1
2 Silvina Alvarez-Sala 5 2 3
3 Ignacio Camunas 8 5 3
4 Ana Cardenal 5 1 4
5 Lourdes De La Mata 7 5 2
6 Enrique De La Torre 5 1 4
7 Carlos Dolz De Espejo 6 5 1
8 Vicente Fernandez-Nespral 6 4 2
9 Graciela Fernandez-Nespral 6 5 1
10 Patricio Garay 5 0 5
11 Maria Goicoerrotea 6 1 5
12 Leticia Gonzalez De La Bastida 6 5 1
13 Javier Guridi 5 0 5
14 Juan Pablo Lojendio 5 2 3
15 Ana Mariategui 5 3 2
16 Luis Pardo 6 2 4
17 Rosario Perez-Yarza 7 4 3
18 Matilde Roca De Togores 5 1 4
19 Jaime Rodriguez-Toubes 5 3 2
20 Enrique Urena 5 2 3

Database last updated at Wed, 30 Sep 2020 14:03:11 +0100

01 October 2020 00:03:25