Event 129 in 2020

04.07.20 Czech Championship

Number of games: 64

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Otakar Stankus Stanislav Vorel 7-6 Block A
2 Vaclav Doskocil Michal Kotyk 7-4 Block A
3 Anna Kralova Lukas Svoboda 7-2 Block A
4 Stepan Hazdra Jan Dehner 7-6 Block A
5 Otakar Stankus Michal Kotyk 7-3 Block A
6 Vaclav Doskocil Jan Dehner 7-5 Block A
7 Stanislav Vorel Anna Kralova 7-3 Block A
8 Lukas Svoboda Stepan Hazdra 7-5 Block A
9 Otakar Stankus Anna Kralova 7-4 Block A
10 Michal Kotyk Jan Dehner 7-5 Block A
11 Stanislav Vorel Stepan Hazdra 7-4 Block A
12 Lukas Svoboda Vaclav Doskocil 7-5 Block A
13 Otakar Stankus Jan Dehner 7-3 Block A
14 Stepan Hazdra Anna Kralova 7-6 Block A
15 Lukas Svoboda Michal Kotyk 7-3 Block A
16 Vaclav Doskocil Stanislav Vorel 7-4 Block A
17 Otakar Stankus Stepan Hazdra 7-2 Block A
18 Jan Dehner Lukas Svoboda 7-3 Block A
19 Vaclav Doskocil Anna Kralova 7-3 Block A
20 Stanislav Vorel Michal Kotyk 7-5 Block A
21 Otakar Stankus Lukas Svoboda 7-3 Block A
22 Vaclav Doskocil Stepan Hazdra 7-4 Block A
23 Stanislav Vorel Jan Dehner 7-6 Block A
24 Michal Kotyk Anna Kralova 7-3 Block A
25 Otakar Stankus Vaclav Doskocil 7-5 Block A
26 Stanislav Vorel Lukas Svoboda 7-2 Block A
27 Stepan Hazdra Michal Kotyk 7-2 Block A
28 Jan Dehner Anna Kralova 7-5 Block A
29 Miroslav Havlik David Hajn 7-4 Block B
30 Jan Cihak Nadezda Bauerova 7-1 Block B
31 Dagmar Stepankova Josef Rakosnik 7-4 Block B
32 Jiri Plachy Jan Kral 7-5 Block B
33 Miroslav Havlik Nadezda Bauerova 7-3 Block B
34 David Hajn Dagmar Stepankova 7-4 Block B
35 Jan Kral Jan Cihak 7-6 Block B
36 Jiri Plachy Josef Rakosnik 7-5 Block B
37 Miroslav Havlik Dagmar Stepankova 7-4 Block B
38 Jan Kral Nadezda Bauerova 7-2 Block B
39 Jiri Plachy David Hajn 7-4 Block B
40 Jan Cihak Josef Rakosnik 7-2 Block B
41 Miroslav Havlik Jan Kral 7-5 Block B
42 Dagmar Stepankova Jiri Plachy 7-5 Block B
43 Nadezda Bauerova Josef Rakosnik 7-3 Block B
44 Miroslav Havlik Jiri Plachy 7-4 Block B
45 Anna Kralova Nadezda Bauerova 7-4 Plate qual
46 Jan Dehner Josef Rakosnik 7-6 Plate qual
47 Jan Dehner Jan Kral 7-3 Plate s-fin
48 Jan Dehner Jan Kral 7-5 Plate s-fin
49 Michal Kotyk Anna Kralova 7-6 Plate s-fin
50 Michal Kotyk Anna Kralova 7-6 Plate s-fin
51 Jan Dehner Michal Kotyk 7-2 Plate fin
52 Michal Kotyk Jan Dehner 7-5 Plate fin
53 Michal Kotyk Jan Dehner 7-4 Plate fin
54 Jan Cihak Stepan Hazdra 7-2 Extra
55 Vaclav Doskocil Dagmar Stepankova 7-1 Extra
56 David Hajn Lukas Svoboda 7-2 Extra
57 Stanislav Vorel Jiri Plachy 7-5 Extra
58 Otakar Stankus Stanislav Vorel 7-3 S-final
59 Otakar Stankus Stanislav Vorel 7-4 S-final
60 Miroslav Havlik Vaclav Doskocil 7-5 S-final
61 Vaclav Doskocil Miroslav Havlik 7-1 S-final
62 Miroslav Havlik Vaclav Doskocil 7-2 S-final
63 Miroslav Havlik Otakar Stankus 7-3 Final
64 Miroslav Havlik Otakar Stankus 7-4 Final

NumNameTotalWinsLossesEnd DG
1 Nadezda Bauerova 5 1 4 1458
2 Jan Cihak 4 3 1 1899
3 Jan Dehner 13 6 7 1801
4 Vaclav Doskocil 11 7 4 1911
5 David Hajn 4 2 2 2003
6 Miroslav Havlik 10 9 1 2101
7 Stepan Hazdra 8 3 5 1596
8 Michal Kotyk 12 6 6 1694
9 Jan Kral 6 2 4 1813
10 Anna Kralova 10 2 8 1701
11 Jiri Plachy 6 3 3 1857
12 Josef Rakosnik 5 0 5 1579
13 Otakar Stankus 11 9 2 2076
14 Dagmar Stepankova 5 2 3 1657
15 Lukas Svoboda 8 3 5 1700
16 Stanislav Vorel 10 6 4 1846

Average end DG: 1793

Database last updated at Sun, 25 Sep 2022 22:40:35 +0100

26 September 2022 01:36:06