Event 242 in 2020

28.08.20 Spanish Champ Tier 4C Neguri

Number of games: 59

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Francisco Jose Rodriguez Maria Angeles Nunez 7-3 Group A
2 Federico Moyua Sofia Rotaeche-Arbolancha 5-3 Group A
3 Francisco Jose Rodriguez Sofia Rotaeche-Arbolancha 7-2 Group A
4 Federico Moyua Maria Angeles Nunez 6-4 Group A
5 Francisco Jose Rodriguez Federico Moyua 7-4 Group A
6 Maria Angeles Nunez Sofia Rotaeche-Arbolancha 7-2 Group A
7 Marian Malda Ignacio Saenz 7-6 Group B
8 Cristina Aguirre Cristina Urunuela 7-4 Group B
9 Cristina Urunuela Marian Malda 7-2 Group B
10 Ignacio Saenz Cristina Aguirre 7-5 Group B
11 Cristina Aguirre Marian Malda 7-5 Group B
12 Cristina Urunuela Ignacio Saenz 7-4 Group B
13 Teresa Abaitua Elena Cuesta 7-5 Group C
14 Oscar Campos Carlota Hormaechea 7-4 Group C
15 Elena Cuesta Carlota Hormaechea 7-4 Group C
16 Teresa Abaitua Oscar Campos 7-6 Group C
17 Oscar Campos Elena Cuesta 7-4 Group C
18 Carlota Hormaechea Teresa Abaitua 7-6 Group C
19 Antonio Blazquez Amelia Zubiaga 7-3 Group D
20 Isabel Moyua Fernando De Azqueta 7-6 Group D
21 Isabel Moyua Antonio Blazquez 7-3 Group D
22 Fernando De Azqueta Amelia Zubiaga 7-2 Group D
23 Antonio Blazquez Fernando De Azqueta 7-6 Group D
24 Amelia Zubiaga Isabel Moyua 5-4 Group D
25 Paloma Bustamante Antonio Gil-Delgado 7-4 Group E
26 Pedro Echeguren Paloma Ruiz De La Prada 7-4 Group E
27 Paloma Ruiz De La Prada Paloma Bustamante 7-6 Group E
28 Pedro Echeguren Antonio Gil-Delgado 7-0 Group E
29 Pedro Echeguren Paloma Bustamante 7-2 Group E
30 Paloma Ruiz De La Prada Antonio Gil-Delgado 7-1 Group E
31 Amparo Rodriganez Rafael Beneyto 7-4 Group F
32 Gonzalo Echevarria Matilde Roca De Togores 7-3 Group F
33 Rafael Beneyto Matilde Roca De Togores 7-5 Group F
34 Gonzalo Echevarria Amparo Rodriganez 7-3 Group F
35 Rafael Beneyto Gonzalo Echevarria 6-5 Group F
36 Amparo Rodriganez Matilde Roca De Togores 7-2 Group F
37 Paloma Bustamante Fernando De Azqueta 7-2 R-1 KO
38 Sofia Rotaeche-Arbolancha Antonio Blazquez 7-6 R-1 KO
39 Federico Moyua Amelia Zubiaga 7-6 R-1 KO
40 Maria Angeles Nunez Antonio Gil-Delgado 5-4 R-1 KO
41 Matilde Roca De Togores Ignacio Saenz 7-6 R-1 KO
42 Carlota Hormaechea Cristina Aguirre 7-6 R-1 KO
43 Teresa Abaitua Marian Malda 7-2 R-1 KO
44 Elena Cuesta Rafael Beneyto 7-6 R-1 KO
45 Paloma Bustamante Francisco Jose Rodriguez 7-5 R-2 KO
46 Paloma Ruiz De La Prada Sofia Rotaeche-Arbolancha 6-5 R-2 KO
47 Pedro Echeguren Federico Moyua 7-3 R-2 KO
48 Isabel Moyua Maria Angeles Nunez 7-2 R-2 KO
49 Oscar Campos Matilde Roca De Togores 7-4 R-2 KO
50 Gonzalo Echevarria Carlota Hormaechea 7-4 R-2 KO
51 Amparo Rodriganez Teresa Abaitua 7-5 R-2 KO
52 Cristina Urunuela Elena Cuesta 7-5 R-2 KO
53 Paloma Ruiz De La Prada Paloma Bustamante 7-6 Q-Final
54 Pedro Echeguren Isabel Moyua 7-3 Q-Final
55 Gonzalo Echevarria Oscar Campos 7-5 Q-Final
56 Amparo Rodriganez Cristina Urunuela 7-3 Q-Final
57 Paloma Ruiz De La Prada Pedro Echeguren 7-6 S-Final
58 Gonzalo Echevarria Amparo Rodriganez 7-5 S-Final
59 Paloma Ruiz De La Prada Gonzalo Echevarria 10-9 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Teresa Abaitua 5 3 2
2 Cristina Aguirre 4 2 2
3 Rafael Beneyto 4 2 2
4 Antonio Blazquez 4 2 2
5 Paloma Bustamante 6 3 3
6 Oscar Campos 5 3 2
7 Elena Cuesta 5 2 3
8 Fernando De Azqueta 4 1 3
9 Pedro Echeguren 6 5 1
10 Gonzalo Echevarria 7 5 2
11 Antonio Gil-Delgado 4 0 4
12 Carlota Hormaechea 5 2 3
13 Marian Malda 4 1 3
14 Isabel Moyua 5 3 2
15 Federico Moyua 5 3 2
16 Maria Angeles Nunez 5 2 3
17 Matilde Roca De Togores 5 1 4
18 Amparo Rodriganez 6 4 2
19 Francisco Jose Rodriguez 4 3 1
20 Sofia Rotaeche-Arbolancha 5 1 4
21 Paloma Ruiz De La Prada 7 6 1
22 Ignacio Saenz 4 1 3
23 Cristina Urunuela 5 3 2
24 Amelia Zubiaga 4 1 3

Database last updated at Fri, 27 May 2022 12:28:10 +0100

28 May 2022 18:04:15