Event 255 in 2021

28.05.21 1st RSHECC Spring Trophy

Number of games: 92

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Jose Maria Alonso-Gamo Socorro Basa 7-5 Group A
2 Rosa Gracia Soledad Claver 7-6 Group A
3 Jose Maria Alonso-Gamo Soledad Claver 7-3 Group A
4 Soledad Claver Socorro Basa 7-3 Group A
5 Jose Maria Alonso-Gamo Rosa Gracia 7-1 Group A
6 Socorro Basa Rosa Gracia 5-3 Group A
7 Antonio Sainz De Vicuna Campana Figueroa 7-1 Group B
8 Silvia Portela Ana Moreton 6-5 Group B
9 Antonio Sainz De Vicuna Silvia Portela 7-4 Group B
10 Silvia Portela Campana Figueroa 7-2 Group B
11 Ana Moreton Antonio Sainz De Vicuna 7-5 Group B
12 Ana Moreton Campana Figueroa 6-5 Group B
13 Jose Manuel Vazquez Isabel Calatayud 7-2 Group C
14 Marta Munoz-Seca Paloma Vermenouze 7-6 Group C
15 Jose Manuel Vazquez Paloma Vermenouze 7-2 Group C
16 Paloma Vermenouze Isabel Calatayud 7-4 Group C
17 Marta Munoz-Seca Isabel Calatayud 7-4 Group C
18 Marta Munoz-Seca Jose Manuel Vazquez 7-5 Group C
19 Enrique Villegas Ana Caicoya 7-4 Group D
20 Isabel Gubianes Matilde Roca De Togores 6-5 Group D
21 Enrique Villegas Matilde Roca De Togores 7-3 Group D
22 Matilde Roca De Togores Ana Caicoya 7-4 Group D
23 Isabel Gubianes Enrique Villegas 5-4 Group D
24 Isabel Gubianes Ana Caicoya 5-4 Group D
25 Enrique Obando Rafael Lopez 7-2 Group E
26 Santiago De Mora Francisco Borreguero 6-5 Group E
27 Santiago De Mora Enrique Obando 7-6 Group E
28 Francisco Borreguero Rafael Lopez 5-4 Group E
29 Santiago De Mora Rafael Lopez 5-3 Group E
30 Francisco Borreguero Enrique Obando 7-5 Group E
31 Antonio Morales Asuncion Aritio 7-3 Group F
32 Begona Cortina Javier Guridi 7-1 Group F
33 Antonio Morales Begona Cortina 7-1 Group F
34 Asuncion Aritio Javier Guridi 6-5 Group F
35 Antonio Morales Javier Guridi 7-1 Group F
36 Asuncion Aritio Begona Cortina 7-6 Group F
37 Luis Carabias Ricardo Arraco 6-5 Group G
38 Alfonso Rebuelta Constancia Villegas 7-3 Group G
39 Ricardo Arraco Constancia Villegas 6-4 Group G
40 Luis Carabias Alfonso Rebuelta 7-5 Group G
41 Ricardo Arraco Alfonso Rebuelta 7-2 Group G
42 Constancia Villegas Luis Carabias 7-5 Group G
43 Juan Romero-Giron Maria Victoria Merino 7-2 Group H
44 Carmen Lopez De La Camara Cristina Alvarez De Leon 7-3 Group H
45 Juan Romero-Giron Cristina Alvarez De Leon 7-3 Group H
46 Carmen Lopez De La Camara Maria Victoria Merino 7-3 Group H
47 Carmen Lopez De La Camara Juan Romero-Giron 7-2 Group H
48 Cristina Alvarez De Leon Maria Victoria Merino 7-0 Group H
49 Campana Figueroa Socorro Basa 6-5 R-1 KO
50 Javier Guridi Enrique Obando 5-4 R-1 KO
51 Matilde Roca De Togores Isabel Calatayud 7-2 R-1 KO
52 Paloma Vermenouze Ana Caicoya 6-3 R-1 KO
53 Begona Cortina Rafael Lopez 6-4 R-1 KO
54 Rosa Gracia Ana Moreton 7-6 R-1 KO
55 Campana Figueroa Cristina Alvarez De Leon 7-5 Q-Final
56 Matilde Roca De Togores Javier Guridi 5-1 Q-Final
57 Begona Cortina Paloma Vermenouze 7-3 Q-Final
58 Rosa Gracia Maria Victoria Merino 7-3 Q-Final
59 Matilde Roca De Togores Campana Figueroa 7-5 S-Final
60 Begona Cortina Rosa Gracia 7-5 S-Final
61 Matilde Roca De Togores Begona Cortina 7-1 Final
62 Jose Maria Alonso-Gamo Silvia Portela 7-5 Group 1
63 Luis Carabias Carmen Lopez De La Camara 7-4 Group 1
64 Jose Maria Alonso-Gamo Luis Carabias 7-4 Group 1
65 Silvia Portela Carmen Lopez De La Camara 7-4 Group 1
66 Jose Maria Alonso-Gamo Carmen Lopez De La Camara 7-6 Group 1
67 Silvia Portela Luis Carabias 6-5 Group 1
68 Antonio Sainz De Vicuna Soledad Claver 7-2 Group 2
69 Juan Romero-Giron Ricardo Arraco 7-4 Group 2
70 Antonio Sainz De Vicuna Juan Romero-Giron 7-6 Group 2
71 Juan Romero-Giron Soledad Claver 6-4 Group 2
72 Antonio Sainz De Vicuna Ricardo Arraco 5-3 Group 2
73 Ricardo Arraco Soledad Claver 6-5 Group 2
74 Marta Munoz-Seca Enrique Villegas 5-4 Group 3
75 Antonio Morales Francisco Borreguero 4-2 Group 3
76 Marta Munoz-Seca Francisco Borreguero 6-5 Group 3
77 Antonio Morales Enrique Villegas 4-2 Group 3
78 Antonio Morales Marta Munoz-Seca 6-5 Group 3
79 Francisco Borreguero Enrique Villegas 7-4 Group 3
80 Jose Manuel Vazquez Isabel Gubianes 7-3 Group 4
81 Asuncion Aritio Santiago De Mora 7-6 Group 4
82 Isabel Gubianes Asuncion Aritio 7-3 Group 4
83 Santiago De Mora Jose Manuel Vazquez 6-5 Group 4
84 Isabel Gubianes Santiago De Mora 7-1 Group 4
85 Jose Manuel Vazquez Asuncion Aritio 7-6 Group 4
86 Jose Maria Alonso-Gamo Juan Romero-Giron 7-4 Q-Final
87 Isabel Gubianes Marta Munoz-Seca 6-5 Q-Final
88 Silvia Portela Antonio Sainz De Vicuna 7-4 Q-Final
89 Antonio Morales Jose Manuel Vazquez 7-5 Q-Final
90 Jose Maria Alonso-Gamo Isabel Gubianes 7-0 S-Final
91 Silvia Portela Antonio Morales 7-6 S-Final
92 Jose Maria Alonso-Gamo Silvia Portela 10-2 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Jose Maria Alonso-Gamo 9 9 0
2 Cristina Alvarez De Leon 4 1 3
3 Asuncion Aritio 6 3 3
4 Ricardo Arraco 6 3 3
5 Socorro Basa 4 1 3
6 Francisco Borreguero 6 3 3
7 Ana Caicoya 4 0 4
8 Isabel Calatayud 4 0 4
9 Luis Carabias 6 3 3
10 Soledad Claver 6 1 5
11 Begona Cortina 7 4 3
12 Santiago De Mora 6 4 2
13 Campana Figueroa 6 2 4
14 Rosa Gracia 6 3 3
15 Isabel Gubianes 8 6 2
16 Javier Guridi 5 1 4
17 Rafael Lopez 4 0 4
18 Carmen Lopez De La Camara 6 3 3
19 Maria Victoria Merino 4 0 4
20 Antonio Morales 8 7 1
21 Ana Moreton 4 2 2
22 Marta Munoz-Seca 7 5 2
23 Enrique Obando 4 1 3
24 Silvia Portela 9 6 3
25 Alfonso Rebuelta 3 1 2
26 Matilde Roca De Togores 7 5 2
27 Juan Romero-Giron 7 4 3
28 Antonio Sainz De Vicuna 7 5 2
29 Jose Manuel Vazquez 7 4 3
30 Paloma Vermenouze 5 2 3
31 Constancia Villegas 3 1 2
32 Enrique Villegas 6 2 4

Database last updated at Fri, 27 May 2022 12:28:10 +0100

28 May 2022 16:57:15