Game List for Concepcion Ballesta in 2021

    DGradeOppDGradeDetail
       
  131 El Pinar Trophy 09.04.21   
1 lost to Julio Otero2-7 10821384Group A
2 lost to Jaime Bausa3-5 10781360Group A
3 beat Maria Moreno-Luque 7-4 10871047Group A
4 lost to Miguel Bausa4-7 10871926Group A
       
  186 1st RCP May Trophy 08.05.21   
5 lost to Pilar Roman5-7 10821312Group D
6 lost to Encarnacion Gallardo4-5 10761274Group D
7 beat Paloma Picchi 7-2 10891219Group 2
8 lost to Vicente Canuto4-7 10821218Group 2
9 beat Paloma Picchi 5-2 10941216Group 2
10 beat Monica Velasco 7-6 11061187S-Final
11 beat Reyes Pacheco 7-4 11191144Final
       
  276 4th Orden de Malta Trophy 04.06.21   
12 lost to Inmaculada Goma4-7 11091126Group E
13 beat Rosario Garcia-Zozaya 7-6 11251467Group E
14 beat Pedro De Torres 6-5 11441401Group E
15 lost to Julio Otero2-5 11391390R-1 KO
       
  326 1st VGCC Salinas y Esteros Trophy 18.06.21   
16 lost to Ana Caicoya6-7 11291128Group A
17 lost to Santiago Echevarria6-7 11251429Group A
18 lost to Alexi Nottbeck3-7 11171177Plate q-f
       
  365 1st ShCC DGrade 1400 Minus Trophy 26.06.21     
19 beat Elisabet Scholles 6-2 11261077Group H
20 beat Lola Montaldo 7-3 11411249Group H
21 beat Dominique Aranda 7-5 11521130Group H
22 beat Teresa Abaitua 7-0 11631200R-1 KO
23 beat Maria Jose Montojo 6-5 11791306Q-Final
24 lost to Inmaculada Goma4-7 11691158S-Final
25 beat Francisco Perea 7-4 118112053rd-4th
       
  597 14th Spanish Champ Tier-4G RCGS Petri 21.08.21     
26 beat Dominique Aranda 7-3 11901122Group B
27 beat Maria De Churruca 7-4 11971087Group B
28 lost to Luis Sebastian De Erice2-7 11901307Group B
29 lost to Yolanda Loste4-5 11841382R-1 KO
       
  626 1st RCGNSP Ferrer Wines Trophy 28.08.21   
30 lost to Maria Jose Montojo4-7 11781340Group D
31 lost to Inmaculada Goma6-7 11691200Group D
32 lost to Jose Luis Panadero5-6 11651516Group D
33 lost to Concepcion Suarez3-5 11591354Q-1
       
  696 7th Venado de Oro Trophy 18.09.21   
34 lost to Adolfo Gross5-7 11561528Group F
35 beat Domingo Renedo 7-3 11731342Group F
36 lost to Luis Maria Ybarra6-7 11701585R-1 KO
       
  715 4th Pineda-Vista Hermosa Test Match 25.09.21     
37 beat Almudena Villota 7-3 11801101Tier 4
38 lost to Marisa Palomares2-4 11681058Tier 4
39 beat Rosario Tejero 7-5 11811232Tier 4
40 beat Cristina Rein 7-3 11911179Tier 4
       
  738 1st GC Villanueva Grand Trophy 09.10.21   
41 lost to Jesus Salas4-5 11851396Group D
42 lost to Maria Angeles Alvear4-7 11801400Group D
43 lost to Jose Maria Mosquera2-7 11701153Group D
44 beat Francisco Perea 7-4 11811253Q-Final
45 beat Eduardo Martinez De Las Rivas 5-3 11971474S-Final
46 beat Concepcion Gamez 10-5 12081272Final
       
  780 5th GC RCP Autumn Trophy Tier2 05.11.21     
47 beat Gracia Mora 7-5 12161142Group E
48 beat Gemma Conradi 5-4 12261134Group E
49 lost to Antonio Moya4-7 12161215Group E
50 beat Rafael Alonso 7-2 12251198Oro3
51 beat Otto Moeckel 7-4 12341184Oro3
52 lost to Antonio Moya3-7 12241242S-Final
       
  807 4th GC La Vendimia Trophy 20.11.21   
53 lost to Maria Jose Montojo4-5 12171319Group H
54 beat Inmaculada Palomares 5-4 12311459Group H
55 lost to Mercedes O'Neale6-7 12271488Group H
56 beat Carmen Gil Gutierrez 7-2 12351152Q-Final
57 beat Amparo Cortina 7-5 12441237S-Final
58 lost to Fernando Llorente3-7 12401478Final

Database last updated at Wed, 26 Jan 2022 12:27:42 +0000

27 January 2022 06:22:09